Immobel

EKO NATOLIN

Zdjęcie 1

Nazwa: EKO NATOLIN

Typ: Zabudowa mieszkaniowa

Lokalizacja: pomiędzy ulicami Łukasza Drewny i Gąsek w Warszawie, w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatu Las Natoliński i Las Kabacki, w odległości 2 km od stacji metra Kabaty

Powierzchnia GLA: 36 hektarów, 155 domów

Status: PlanowanyProjekt zrealizują wspólnie Griffin Real Estate, Immobel oraz Bank Ochrony Środowiska, które podpisały umowę o współpracy.

Na mocy podpisanej umowy Bank Ochrony Środowiska dostarczy nowatorskie, zintegrowane rozwiązanie technologiczne BOŚ EKOsystem. Dzięki niemu przyszłe domy w znacznym stopniu zostaną ogrzane i zasilone w energię elektryczną wytworzoną z promieni słonecznych, bez konieczności spalania gazu lub innych surowców naturalnych. Ponadto BOŚ Bank zaoferuje preferencyjne warunki finansowania zakupu nieruchomości na nowym osiedlu - atrakcyjniejsze w porównaniu ze standardową ofertą rynkową. Przyszli mieszkańcy oprócz uniezależnienia się od dostaw gazu i wahań jego ceny będą mogli, dzięki technologii BOŚ EKOsystem cieszyć się istotnymi oszczędnościami - ogrzanie gazem domów o podobnym metrażu jest w skali roku droższe nawet o ok. 6 tysięcy złotych. Ze względu na położenie osiedla w sąsiedztwie rezerwatu przyrody, projektanci zadbali aby inwestycja była przyjazna dla środowiska. Domy praktycznie nie będą emitować CO2, podczas gdy podobnej wielkości osiedle ogrzewane gazem, emitowałoby ponad 900 ton CO2 rocznie, aby to zrekompensować trzeba by obsadzić prawie 3 hektary lasu. Mieszkańcy osiedla EKO NATOLIN zaoszczędzą również na wydatkach na utrzymanie części wspólnej osiedla - w tym monitoringu i zieleni. Zostaną one sfinansowane z zysków ze sprzedaży nadwyżek energii wyprodukowanej przez osiedlową farmę produkującą prąd.

Immobel | logo
Mobilna wersja strony