Immobel

Granaria

Zdjęcie 1

Nazwa: Granaria

Typ: Zabudowa wielofunkcyjna – funkcja mieszkalna, usługowa i hotelowa

Lokalizacja: Wyspa Spichrzów, Gdańsk

Powierzchnia GLA: 64 000 mkw

Status: W realizacji


Projekt jest realizowany w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego przez Konsorcjum Immobel i Multibud wspólnie z Gminą Miastem Gdańsk.

Wygrany przez Konsorcjum konkurs na zabudowę Wyspy wieńczy wieloletni okres poszukiwań najlepszej formuły współpracy oraz koncepcji architektonicznej umożliwiających rewitalizację Wyspy Spichrzów i stworzenie reprezentatywnej zabudowy, architektonicznej wizytówki Gdańska. Wspólne przedsięwzięcie obejmie również budowę kładki dla pieszych, remont Długiego Pobrzeża, rozbudowę mariny, przebudowę mostu Stągiewnego na most zwodzony i remont okolicznych ulic. Ta wyjątkowa w skali kraju inwestycja obejmie obszar niemal 2 ha zlokalizowany w samym centrum historycznego Gdańska. Rewitalizacja zrujnowanego od czasów drugiej wojny światowej północnego cypla Wyspy w sposób symboliczny dokończy odbudowę gdańskiego Śródmieścia.

 

Zabudowa Wyspy Spichrzów rozpocznie się w 2017r. od jej północnego końca i obejmie budowę hotelu, budynków mieszkalno-usługowych i nowej kładki łączącej Wyspę z Długim Pobrzeżem. Powierzchnia użytkowa całej inwestycji wyniesie ok. 58,700 m2 i zostanie zrealizowana w 4 fazach do końca 2023 roku. Wartość inwestycji to ok. 400 mln zł.

 

Adres strony internetowej:

www.granaria.pl

Immobel | logo
Mobilna wersja strony